Jak przenieść kontakty do BlackBerry ?

blackberryI nastał dzień w którym przyszło mi przenieść kontakty z Nokii do BlackBerry. Wszystko ładnie i pięknie bo teoretycznie za pomocą Nokia Suit eksportujemy sobie kontakty do Outlook a potem za pomocą BlackBerry Desktop importujemy z Outlook do naszego nowego telefonu.

W teorii wszystko ładnie, pięknie lecz niestety w praktyce jak to zwykle bywa pojawił się problem 🙂

Oczywiście za pomocą Nokia Suit udało mi  się bez większych problemów wyeksportować dane do Outlook lecz niestety podczas importu do BlackBerry proces importu wieszał się już na drugim kontakcie. Nawet jak proces przerwałem na siłę to potem telefon nie chciał się łączyć z komputerem aż do momentu jego restartu (wyjęcie baterii). Zauważyłem że kontakty w których nie ma polskich znaków importują się bez problemu a na kontaktach zawierających polskie znaki program się wieszał. Najpierw zastanawiałem się nad zmianą wszystkich polskich znaków leczy szybko odszedłem od tego pomysłu. Wersja oprogramowania z jakiej korzyłem do importu to BlackBerry Desktop Software v7.1.0 B33. Okazało się że ten problem dotyczy właśnie oprogramowania BlackBerry Desktop Software v7.

Obejściem problemu okazało się zainstalowanie starszej wersji programu BlackBerry Desktop v6 http://members.a1.net/updateservice/bb/RIM/BB_Desktopmanager_6.0.1.exe

W starszej wersji oprogramowania synchronizacja przeszła bez problemów 🙂